خانه / ورزشی / علم ورزش | رپورتاژ: تفاوت ثبت شرکت در تهران و ثبت شرکت در شهرستان‎ها

علم ورزش | رپورتاژ: تفاوت ثبت شرکت در تهران و ثبت شرکت در شهرستان‎ها

تلگرام_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

اعتبار و شخصیت مهم تجاری و اقتصادی و در کنار آن به دست آوردن سود و فرصت های زیاد با ثبت شرکت باعث شده که در تمامی گوشه و کنار ایران افرادی که توانایی انجام کار بصورت گروهی و تخصصی در قالب یک مجموعه تخصصی را دارند به جای تلاش برای استخدام در سایر نهادها و تشکیلات دولتی و غیر دولتی و با تکیه بر توانایی های خود اقدام به ثبت شرکت و یا موسسه تجاری و غیر تجاری نموده و از این راه نه تنها سود و اعتبار بیشتری به دست بیاورند بلکه آینده شغلی خود را هم تضمین نموده و از نگرانی ها و تنش های موجود در شرکت های خصوصی دیگر رهایی یابند.

موضوع ثبت شرکت نه تنها به نفع خود موسسین و صاحبین شرکت های مختلف می باشد و به آنها شخصیت و اعتبار زیادی برای حضور در فرصت ها و موقعیت های مختلف داخلی و خارجی را می دهند بلکه به دولت نیز برای تامین خواسته های داخلی و مهار تورم و رشد اقتصادی کمک بسزایی می کند. از این رو دولت با ایجاد شرایط لازم و تصویب لایحه ها و قوانین مختلف به یاری شرکت ها و اشخاص حقوقی امده و از انها حمایت لازم را انجام می دهد.

موضوع دیگر ثبت شرکت می باشد که به دلیل وجود موسسات مختلف حقوقی مانند موسسه نامدار و معتبر ویونا کار سختی دیگر نخواهد بود و تنها کافی است با یک تماس با موسسه حقوقی ویونا و دادن یک وکالت‎نامه محضری معتبر درخواست های خود را و موضوع خود را تعیین نموده و بدون دوندگی و ناراحتی ها و مشکلات مرسوم شرکت خود را در زمان مشخص تحویل بگیرید.

تفاوت ثبت شرکت در تهران و شهرستان‎ها

اما موضوعی دیگر باعث شده که اختلافاتی بین متقاضیان ثبت شرکت به وجود بیاید و آن هم موضوع مکان ثبت شرکت می باشد. برخی بر این باورند که ثبت شرکت در تهران خود باعث اعتبار و توان بیشتر شرکت می باشد و فرصت های زیادی را در اختیار شرکت قرار خواهد داد و خود به عنوان حتی یک رزومه قابل دفاع می باشد.

این موضوع را از مدیر موسسه حقوقی ویونا پیگیری کردیم و جواب جالب و قاطع ایشان را دریافت کردیم که در ادامه می خوانید.

ثبت شرکت در ایران در اداره ثبت شرکت ها انجام می شود که هر چند شعبه مرکزی و اداره اصلی آن در تهران است ولی در تمامی استان ها و شهرستان ها و حتی شهر های بزرگ دارای یک شعبه و یا مرکزی برای انجام امور ثبتی می باشد. قرار گرفتن اداره اصلی در تهران به هیچ عنوان باعث نمی شود که ثبت شرکت در اداره اصلی اعتبار بیشتری برای شرکت به دنبال داشته باشد.

ثبت شرکت در ایران متناسب با قوانین و مقررات تجاری ایران و دستورالعمل ها و ایین نامه های یکسان اداره ثبت شرکت ها انجام می شود که در همه ایران یکسان بوده و هیچ تفاوتی با هم ندارند. در واقع سیستم ثبت شرکت یک سیستم تمام مکانیزه و تمام الکترونیک است و بررسی ها و کنترل مدارک نیز توسط کارشناسانی انجام می شود که هیچ شناختی نسبت به متقاضیان ندارند.

حال وقتی شرکت با یک سیستم مرکزی و با یک سلسله قوانین و مقررات یکسان و مشابه به ثبت برسد دیگر دلیلی برای اعتبار و یا بهتر بودن ثبت شرکت در تهران وجود ندارد. تنها عامل تعیین کننده در اعتبار شرکت ها اگر شرکت از نوع سهامی باشد میزان سرمایه شرکت و اگر شرکت از نوع غیر سهامی و یا اشخاص باشد اعتبار موسسین شرکت هست.

در واقع هر چه شرکت ها دارای سرمایه بیشتر ، نفرات نام آشناتر و قوی تر از نظر تجربه و مدارک تحصیلی و در نهایت توان رقابتی بالاتر باشند اعتبار بیشتری هم خواهند داشت و این موضوع اصلاً نباید با مکان ثبت شرکت و … اشتباه گرفته شود.

حتی در بسیاری از مواقع نوع قالب شرکت نیز در اعتبار و توان شرکت دخالتی ندارد . یعنی هر چند برخی از افراد شرکت های سهامی را بهتر می دانند ولی ممکن است شرکتی با قالب شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت تضامنی به ثبت برسد و توان رقابتی و نفرات و سرمایه بهتری داشته باشد و این موضع باعث می شود در عمل این شرکت بهتر بتواند عمل کند و اعتبار بالاتر هم به دست بیاورد.

در پایان ایشان خاطر نشان کردند در صورت نیاز به مشاوره و رفع هر گونه ابهام متقاضیان می توانند با موسسه حقوقی ویونا بصورت ۲۴ ساعته تماس گرفته و در خصوص سئوالات خود جواب های مورد نیاز را در خصوص انواع ثبت شرکت و ثبت برند و همچنین کارت بازرگانی دریافت نمایند.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

علم ورزش | سندرم انطباق عمومی چیست و چه ارتباطی با تمرینات فیتنس دارد؟

جای تردید وجود ندارد که ورزش به بدن فشار وارد می‌کند، اما شما نیاز دارید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *