خانه / ورزشی / علم ورزش | چهار تا از دیدنی های کیش در زمستان

علم ورزش | چهار تا از دیدنی های کیش در زمستان

پارک آهوان

پارک اهوان یا بوستان آهوان کیش مننطقه ای حفاظت شده می باشد که نسبتا وسیع بوده و در ان اهو ها به همراه گونه های از گوزن ها ازادانه زندگی می کنند. این اهو های زیب  و خرامان از جاذبه های دیدنی خاص کیش می باشند که با این شرایط اب و هوایی سازگار هستند و این پارک یکی از بهترین جاهایی ست که برای خانواده هایی که به همراه فرزندان و کودکان خود به کیش سفر کرده اند میتواند سرگرم کننده باشد.

در این پارک حتی میتوان اهو ها را نوازش کرد و به ان ها غذا داد. در کنار پارک آهوان مجموعه ی خزندگان احداث شده که در ان خزندگان ی مانند کروکودیل ها و برخی از مارها نگهداری می شوند. این نمایشگاه یکی از جاهایی ست که به علاقمندان به طبیعت و حیوانات توصیه میشود حتام از ان بازدید کنند زیرا در ان گونه های خاصی از تمساح ها کروکودیل ها یگوانا مار ها و … نگهداری می شوند و همه روزه میتوان از انها بازدید کرد. برخی گونه های خاصی که در جنگل های آمازون زندگی میکنند مانند مار های سمی و سوسمار های عجیب و غریب وعظیم الجثه در این نمایشگاه قابل بازدید هستند .پس از بازیدا از بوستتن  آهوان میتوناید از این نمایشگاه ویژه ی خزندگان دیدن کنیدو  واین فرصت خوب را از دست ندهید.

شهربازی

شهر بازی کیش در تور کیش مهیج ترین مانیست که در کیش میتوان در ان وقت گذراند و تفریحات و لذت های جدیدی را تجربه کرد. ر این شهر بازی تمامی امکانات تفریحی برای تمامی گروه های سنی فراهم شسده تا خانواده ها بتوانند به همراه فرزندان خود بهترین اوقات را در ان بگذرانند. شهربازی کیش دارای دستگاه های بازی مهیج و متنوعی ست که می‌توان از غروب تا نیمه های شب در انجا مشغول بازی و هیجان شد.

دستگاه هایی مانند سورتمه ها انواع سفینه ها و چرخ وفلک بزرگ جزیره به همراه رولر و رنجر ترسناک و مهیج برای اهل هیجان میتواند وسوسه کننده باشد. از اینرو یکی از شب های اقامتتان را در این مجموعه میتوانید بگذرانید و در کنار آن خانواده ها برای بازی کودکان میتوانند انها را به به سرزمین هیجان جزیره بسپارند که در ان بازی ها و امکانات فوق العاده مهیجی برای سرگرمی کودکان و نوجوانان فراهم شده است و ساعت ها میتوان در انجا به بازی مشغول بود.

بازدید از شهر باستانی حریره کیش

به گزارش سفر باتو ، شهر باستانی حریره با قدمتی هزار ساله از جاهای تاریخی و اصیلی میباشد که تمون کیش را در قرن ها پیش به نمایش گذاشته و در ان اثار جالب توجهی وجود دارد که پیشنهاد میشود حتما به این مجموعه سر بزنید و از دیدنی هایش بازدید کنید. شهر باستانی حریره جزو بندر لنگه بود و با وسعتی زیاد در زمان خود از شهر های متمدن و پیشرفته ی زمان خود به شمار میرفت.

این شهر مرکز فرهنگی و قطب علمی بود وشخصیت های مهمی را تحویل اجتماع ان دوره داد .در این شهر حتی در دوران قبل از اسلام و ابتدای ورود اسلام نیز بقابای مهمی کشف شده که نشان میدهد اصول شهرسازی و طراحی های بینظیر در ان دوران تا چه حد مورد توجه حاکمان بوده و کیش چقدر ارزش بالایی داشته است.جمعیت بالایی در ان زمان در این منطقه زندگی میکرده اند و شهر سازی پیشرفت های در دوره ی خود داشته که هنوز این طاحی هاو  اثار جدید به دست امده در دست بررسی هاو  مطالعات هستند وکانال های آبی شهر ، خانه های اعیان نشین و خانه های مرم عادی ، حمام های قدیمی و قنات های شهر ، مسجد و سواحل شهر همه از قسمت های مورد بازدید و جالبی هستند که نشان میدهند این منطقه از دیرباز مورد توجه حاکمان بوده است.

بازدید از روستای باغو تنها بازمانده از روستاهای کیش

روستای باغو در تور کیش جزو مناطق روستایی بسیار قدیمی در کیش میباشد که هنوز به صورت و شکل یک روستا چهره ی اصیل و بافت قدیمی خود را حفظ نموده است .مانند منطقه ای قدیمی در دنایا مدرن در قلب کیش قرار گرفته است  و بازدید ان میتواند جالب و تعجب برانگیز باشد که چطور چنین منطقه ای در شهری پیشرفته همچنان حفظ شده است.

نام این روستا از یکی از اهالی ان که خانومی به نام باغو بوده بر گرفته شده است. در این روستا میتوانید با نحوه ی زندگی و گذران مردم جزیره در زمان های گذشته و نحوه ی درامد انها و چگونگی کار زنان اشنا شوید و اطلاعات خوبی کسب کنید. این روستا زمانی مانند سایر بخش های دیگر کیش تحت استعمار پرتغالی ها بوده و در  ان اثاری از گذشته ی استعمار هنوز به چشم میخورد.

مردمانی با تعداد اندک ولی بسیار خونگرم و مهربان دارد که اصلا احساسا تنهایی نخواهید کرد و انگار قبلا به انجا امده اید و احساس خوبی خواهید داشت. از قنات و چاه قدیمی روستا میتوانید بازدید کنید در بخش های کوچک پرسه زنی کنید واز مسجد قدیمی دیدن کنید .امروزه این روستا به منطقه ای گردشگری تبدیل شده و همه روزه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

علم ورزش | چرا تمرین بیش از حد شکم باعث بزرگ شدن سایز کمر می شود؟

بیشتر خانم‌ها و آقایان دوست دارند دورکمرشان کمتر باشد تا اینکه عضلاتی بزرگ و حجیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *