خانه / ورزشی / علم ورزش | چگونه تکنولوژی به موفقیت قهرمانان کمک می‌کند؟

علم ورزش | چگونه تکنولوژی به موفقیت قهرمانان کمک می‌کند؟

علم و نوآوری بخش بزرگی از حکمرانی سه ساله فیل هیت بر عنوان قهرمانی مستر المپیا است. ببینیم چطور تکنولوژی تمرینات ورزشی و تغذیه او را بهبود داده است.

هی قهرمان، علم و تکنولوژی چه نقشی را در فیزیک برترین دنیا داشته است؟

علم منجر به نوآوری می‌شود و نوآوری نقش بزرگی را در صنعت تناسب اندام ایفا می‌کند. برای مثال، وسایل باشگاه بدنسازی را در نظر بگیرید: امروزه دستگاه‌های تمرینی وجود دارد که خاص‌ترین عضله‌ها را به طور مجزا تمرین می‌دهد.

پیش از آن‌که تکنولوژی تولید چنین دستگاه‌هایی به وجود بیاید، تنها می‌توانستید آن عضلات یا گروه‌های عضلانی را در درجه دوم اهمیت با استفاده از حرکات ترکیبی تمرین دهید. به خاطر چنین پیشرفت‌هایی، اکنون من می‌توانم در فیزیک خود تغییرات بسیار خاصی را اعمال کنم که ۲۰سال پیش امکان‌پذیر نبود.

علم در مکمل‌هایی که مصرف می‌کنم نیز نقش مهمی را بازی می‌کند

چگونه تکنولوژی به موفقیت قهرمانان کمک می‌کند؟

متخصصان و دانشمندان به طور مداوم روی عناصری که فواید بسیاری دارند تحقیق، مطالعه و آزمایش می‌کنند. هریک از رقبا سعی می‌کنند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند. برای آن‌که در رقابت کم نیاوریم و همیشه رو به جلو حرکت کنیم، باید از آخرین مکمل‌های ساخته شده برای بهبود خود استفاده کنیم چرا که فیزیک ما نیز با ورزش‌کردن رشد می‌کند.

من تمام سعی خود را می‌کنم تا از آخرین تحقیقات و پیشرفت‌ها در صنعت ورزش مطلع باشم اما برنامه شلوغی دارم و سفر نیز زیاد می‌روم. من به محققان متخصصی در Team MuscleTech تکیه می‌کنم تا مرا از آخرین ترندها و پیشرفت‌های غیر منتظره مواد غذایی و محصولات باخبر کنند. کاری که اکنون انجام می‌دهم بدون وجود چنین تیم فوق‌العاده‌ای در کنارم، غیرممکن است.

من در تیم خود دانشمندان و متخصصان کارآزموده‌ای دارم که باعث می‌شود کمی بیشتر از سایر افراد آموزش‌دیده شوم. اگر مطمئن نیستید که از چه مکمل‌هایی استفاده کنید بهتر است چشم‌بسته به سراغ بسته‌های پروتئینی که برخی از دوستان یا آشنایان ناواردتان توصیه کرده‌اند، نروید.

ثبات جواب می‌دهد

گرچه تکنولوژی بخش بزرگی از تمرین و تغذیه مرا تشکیل می‌دهد اما متوجه شده‌ام که موثرترین روشی که باعث می‌شود در ورزش خود موفق بمانم، تداوم در اجرای برنامه‌هایم است. من گاهی اوقات چند تغییر کوچک در ورزش خود ایجاد می‌کنم اما نگاه من به آینه و گفته‌های مربی‌ام بیشترین تاثیر را روی برنامه تمرینی‌ام می‌گذارد. وقتی بی‌طرفانه به خودم نگاه می‌کنم دقیقا می‌توانم بگویم کدام یک از قسمت‌های فیزیک بدنی‌ام نیاز به بهبود دارد. همچنین کاملا به مربی خود که تعیین می‌کند اکنون کجای راه باید باشم و رقبایم چگونه به نظر می‌رسند، اعتماد دارم.

گمان می‌کنم بسیاری از مردم فکر می‌کنند بدنسازی تنها افزودن مقدار زیادی عضله است. در واقع، بدن‌سازی بسیار پیچیده‌تر از این حرف‌ها است. زمانی که می‌خواهم فیزیک خود را بهبود دهم، همیشه باید یادم باشد که به همراه رشد دادن عضلات، قسمت‌های متقارن را نیز حفظ کنم. قرار نیست گنده‌ترین آدم باشیم؛ بلکه باید باکیفیت‌ترین فیزیکی بدنی را داشته باشیم. من می‌توانم بزرگترین ورزشکار روی سن باشم، اما اگر تعادل و تقارن بدنی‌ام مشکل داشته باشد، هیچ‌گاه مقام نمی‌آورم.

رژیم غذایی و مکملی من نیز تداوم بالایی دارد. حرکاتی که در بدن‌سازی می‌زنم بسیار سخت و سنگین است. هیچ‌چیز آسانی در برنامه تمرینی من وجود ندارد، پس باید در طول جلسات تمرینی انرژی خود را حفظ کنم. باید مطمئن شوم که هریک از گروه‌های عضلانی را با شدت و تمرکز کافی تمرین می‌دهم.

برای انجام این کار از AminoBuild در طول تمرینات استفاده می‌کنم. فرمول مکمل آمینوبیلد از BCAA و دوز بالایی بتایین تشکیل شده است. این مکمل به ریکاوری و نگه‌داشتن قدرت بدنی‌ام در نقطه اوج کمک زیادی می‌کند، به علاوه مزه خوبی هم دارد.

تحقیق کنید و به مطالعه بپردازید تا خودتان همان کسی باشید که راجع به بدنتان تصمیم می‌گیرد.

آینده بدنسازی

از آن‌جا که تکنولوژی به تاثیر خود روی ورزش‌ها ادامه می‌دهد، فکر می‌کنم راه خود را به رقابت‌ها و قضاوت‌ها نیز باز کند. بدن‌سازی ورزشی ذهنی است. درست است که داورها تعلیم دیده‌اند اما سخت است داورها هر آن‌چه باید را ببینند زیرا این جزوی از طبیعت انسان است.

فکر می‌کنم چقدر خوب می‌شد اگر نوعی اسکن سه بعدی از بدن ورزشکار را که حاوی اندازه‌ها و ترکیب بندی بدن او است، قبل از آن‌که روی سن بیاید برای داورها ارسال می‌کردند. با استفاده از چنین اطلاعاتی درباره تقارن، تناسب و شرایط بدنی، داورها بسیار بهتر و به طور عینی می‌توانستند ورزشکاری را که روی سن قرار گرفته است، ارزیابی کنند.

عملکرد، شخصیت روی سن و ژست ورزشکار هنوز هم نقش زیادی در مسابقه خواهد داشت اما اعداد و اطلاعاتی که برای داورها فرستاده می‌شود، می‌تواند بخش بزرگی از دعواها و جنجال‌های ناشی از اظهار نظرهای شخصی در بدن‌سازی را کاهش دهد. با این حال، در واقعیت ممکن است چیزی مثل اسکن بدن را یک دهه دیگر ببینیم. حتی با استفاده از این تکنولوژی، احتمالا باز هم شاهد اظهارنظرهای اشتباه و شخصی در رقابت‌ها خواهیم بود.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

علم ورزش | ورزش هوازی یا کاردیو چیست و چه ویژگی‌های دارد؟

برای درک مفهوم ورزش هوازی لحظه‌ای را تصور کنید که در حال ورزش کردن هستید، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *